
Przepis na ciasto:
- 420 g mąki tortowej
- 280 g czekolady gorzkiej
- 350 g masła
- 7 jaj
- 350 g cukru
- 350 ml mleka
- 42 g kakao
- 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1,5 łyżeczki sody oczyszczane

Przygotowanie:
Rozgrzej piekarnik do 175°C, grzanie góra/dół i posmaruj blachę do pieczenia odrobiną oleju.
Czekoladę posiekaj na drobne kawałki i roztop wraz z masłem w bardzo gorącym mleku zagrzanym w rondelku. Pozostaw mieszaninę do lekkiego ostygnięcia.
Jajka ubić z cukrem, aż utworzy się gęsta piana . Wymieszaj widelcem mąkę, kakao i proszek do pieczenia oraz sodę oczyszczaną, aż mąka wchłonie składniki i powstanie kakaowa mieszanka.

Mieszankę czekoladowo -mleczną ostrożnie wymieszaj z masą jajeczną po czym przesiej do niej mąkę kakaową w porcjach delikatnie mieszając silikonową łopatką do uzyskania jednolitej, ale wciąż puszystej masy - ciasta. Wlej ciasto do przygotowanej formy 24 cmx37 cm i wstaw do piekarnika na druga szynę od dołu.
Piec Brownie w nagrzanym piekarniku przez około 45 minut.

Piec Brownie w nagrzanym piekarniku przez około 45 minut.
Ciasto polej polewą czekoladową, którą znajdziesz tutaj.

0 Kommentare